What’s New

What If? Winners

Upcoming Appearances

Newsletter

Mailing List
Anousheh’s Space Blog

Мой Блог на Русском

Deutsche Tagebuch

Anousheh thoughts


What If

Home About Anousheh Experience Why Expore Space Partners Contacts

Be The Change Herald

You can unsubscribe at any time through the unsubscribe at the bottom of the newsletter email.

Volume 6 – February 14, 2009

:میان گاوها و پشه ها

میان گاو ها و پشه ها، نام وب سایت جدیدی است که با قصد افزایش، توسعه و کارآمد سازی و توسعه استفاده از بسته های آموزشی  مربوط به زلزله  در منطقه آسیای مرکزی کار خود را آغاز کرده است. سولماز مهاجر، زاک ادام و امیلی کرافرد این پروژه را به پیش می برند.
سولماز مهاجر دانشمند علوم زمین در گروه معلمان بدون مرز است، زاک آدام ، ستاره زیست شناسی است که در دفتر انتقالات تجاری فضایی مشغول به کار است و  ساخت شبکه آموزش علوم زمین و فضا در منطقه آسیای مرکزی را دنبال می کند. این گروه کار خود را پس از وقوع زلزله های ویرانگر اخیر در منطقه کشمیر پاکستان و استان سی چوان چین که در آنها دانش آموزان و کودکان، بیشترین آمار قربانیان را به خود اختصاص دادند ، توسعه داده اند. سولماز و زاک معتقدمد برنامه آموزش جامع علمی زمانی می تواند به بهترین نتیجه برای ارتقا زندگی انسان  برسد که دانشمندان مسئولیت مشخصی را در برقراری ارتباط با معلمان و دانش آموزان بر خود فرض بگیرند. برای اطلاع بیشتر از طرح آنها در زمینه آموزش در زمینه زلزله که بر مبنای فعالیتهای تحقیقی در دوشنبه تاجیکستان بنا شده است می توانید به وب سایت این گروه در نشانی زیر مراجعه کنید http://www.bullsandmosquitoes.info

بعد از نرم افزار زمین گوگل اینک نوبت مریخ گوگل است!

ناسا و کمپانی گوگل به طور مشترک از بخش جدید نرم افزار زمین گوگل (Google Earth) رونمایی کردند. این امکان جدید که به مریخ 3 بعدی گوگل معروف است همگان را قادر می سازد تا به نماهای دقیق  و 3 بعدی از سطح سیاره سرخ دسترسی داشته باشند.این امکان جدید کاربران را قادر می سازد تا به سفر بر سطح سرخ فام مریخ بپردازند و به تماشای دره های چند میلیون ساله یا کوهستان های بزرگ بروند یا طوفان های مریخی را مشاهده کرده و یا از چشمان مریخ نوردهای ناسا به کشف این سیاره بپردازند.
این امکان جدید، نه تنها  مردم عادی را قادر می کند تا به شناخت بیشتری از سیاره سرخ دست پیدا کنند، دانشمندان سیاره شناس را نیز کمک می کند تا اطلاعات خود در زمینه مریخ را با هم شریک شوند همانطور که گوگل زمین ، توانست این کار را برای دانشمندان زمین شناس انجام دهد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید: http://www.nasa.gov/mission_pages/mars/news/google-mars.html

برای کشف بعدی هابل شما تصمیم بگیرید!

موسسه تلسکوپ فضایی هابل به مناسبت فرا  رسیدن سال جهانی نجوم این فرصت را به مردم عادی داده است تا در باره هدف بعدی که قرار است این تلسکوپ به کشف آن بپردازد تصمیم گیری کند. در سایت تلسکوپ فضایی هابل فهرستی از 6 جرم تا کنون بررسی نشده قرار داده شده است تا مردم در باره آن رای دهند و بر مبنای رای مردم هدف کشف بعدی هابل مشخص شود.
این فهرست شامل اجرام مشخصی از سحابی در حال مرگ تا کهکشانهای برخوردی دورد دست و مکان شکل گیری ستارگان است.
افرادی که رای می دهند این شانس را دارند که برنده یکی از 100 تصویر جدید با کیفیت بالای هابل شوند.
برای اطلاع بیشتر در باره مهلت شرکت در این برنامه می توانید به نشانی زیر مراجع کنید:

 http://youdecide.hubblesite.org/

به تیم محبوب خود رای دهید :

شاید آینده شما در دستان گروهی از دانش آموزان هوشمند دبیرستانی باشند، که در حال حاضر در حال شرکت در رقابت ایده بزرگ بعدی هستند که ممکن است شما امکان زندگی بدون آن  را نداشته باشید. اما شما هنوز فرصت آن را دارید که در تعیین نتیجه این مسابقه مشارکت کنید.
برنامه جایزه "روحیه اختراع" پیت کونراد، هم اکنون دومین سال خود را سپری می کند و به شکل موثری آموزش، نوآوری و کارآفرینی را با هدف ساخت قالب زندگی آینده ترکیب کرده است. این برنامه از سوی بنیاد کونراد جمایت می شود که نام خود را از سومین انسانی که بر ماه قدم گذاشت و کهنه فضانوردی که در ماموریتهای جمینی، آپولو و اسکای لب مشارکت داشت دریافت کرده است.
شما می توانید به تیم مورد علاقه خود رای داده و یا آنها را از توصیه حرفه ای خود بهره مند سازید . برای این کار می توانید به نشانی زیر مراجعه نمایید: http://www.conradawards.org . با این کار شما می توانید به واقعی کردن ایده های جوانی کمک کنید که شاید در آینده منابعی برای حل بزرگترین مشکلات انسان در قرن 21 باشند

آخرین اخبار مسابقه What If

با کمال افتخار اعلام می کنیم که امسال 275 تیم برای شرکت در این رقابت ثبت نام کرده اند و داوران مطالعه مطالب ثبت شده را آغاز کرده اند. برندگان تا تاریخ سوم مارس مشخص خواهند شد و در خبرنامه بعدی می توانید نام آنها را مشاهده کنید و تا آن موقع برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به نشانی www.whatifprize.org مراجعه کنید.

جمله مورد علاقه انوشه:

تعیین اینکه چه چیزی غیر ممکن است بسیار دشوار خواهد بود چرا که رویاهای دیروز، امیدهای امروز و واقعیتهای فردا خواهند بود»
رابرت . اچ . گودارد

 

 

 

برگشت